تلفن‌های خدمات پس از فروش

051-33417121

051-33416351

051-33415924

داخلی 7 الی 9

تعریف گارانتی

شرکت ایران خودرو با ارائه گارانتی ، ضمن جلب اطمینان مشتری به کیفیت خودرو ، رفع کلیه ایرادات ناشی از هر گونه خطا در ساخت و مونتاژ خودرو و قطعات آن را مطابق با شرایط زیر،در بازه زمانی و مسافت مشخص به صورت رایگان در هر یک از نمایندگی های مجاز تحت پوشش خود تضمین می نماید.

دوره گارانتی

دوره گارانتی خودرو های محصولات سواری ایران خودرو در ایکو کارت ( IKCO Card ) درج و از زمان تحویل به اولین خریدار مطابق با شرایط مندرج در دفترچه رهنمای نگهداری و خدمات ، تحت پوشش گارانتی قرار میگیرد.
همراه داشتن ایکو کارت به هنگام مراجعه به نمایندگی مجاز ایران خودرو برای دریافت خدمات گارانتی و وارانتی الزامی است .
لازم است در صورت خرابی ، مفقود شدن و یا فراموشی رمز ایکوکارت به یکی از نمایندگی های مجاز ایران خودرو مراجعه نمایید .

مدت زمان گارانتی خودرو ها

گارانتی قطعات مصرفی

قطعات مصرفی به قطعاتی اطلاق میگردد که عمر آنها نسبت به سایر قطعات خودرو محدودتر بوده و به صورت عادی پس از گذشت مدتی محدود یا دوره کارکرد خاصی مستهلک شده و می بایست تعویض شوند .

قطعات دارای گارانتی محدود به شرح جدول زیر می باشد :

چنانچه خرابی و ایراد کیفی قطعه دیگر باعث بروز ایراد در قطعات مذکور گردد ، محدودیتی برای تعویض قطعات تا پایان دوره گارانتی خودرو وجود ندارد . به عنوان مثال : ایراد دینام منجر به خرابی باتری نیز شده باشد ، تعویض باطری ( بالای یک سال یا 20000 کیلومتر ) مشمول گارانتی خواهد بود .

قطعات مصرفی به شرح جدول زیر فاقد گارانتی بوده و صرفا در صورتیکه عیوب کیفی سایر قطعات ، منجر به تعویض این قطعات گردد یا ایراد مونتاژی مطرح باشد مشول گارانتی خواهد بود .

موارد زیر شامل گارانتی نیست

هزینه انجام سرویس های ادواری ، عملیات بازدید ، آچارکشی ، تنظیمات ، رگلاژ و تنظیم در صورتی که مرتبط با عملکرد صحیح قطعه و یا تولید خودرو نباشد به عهده مشتری است .
تبصره یک : فعالیت آچارکشی جلوبندی ( زیر خودرو ) و بالانس چرخ ها حداکثر تا کیلومتر کارکرد 2000 مشمول گارانتی است . همچنین فعالیت رگلاژ و تنظیم شامل درب ها ، تنظیم کابل ترمز دستی و تنظیم کابل کلاج حداکثر تا کیلومتر 5000 مشمول گارانتی می باشد .
تبصره دو : در خصوص خودرو های پژو 508 ، 301 و 2008 کلیه تنظیمات و بازدید ها ( تنظیم زوایا ، بالانس چرخ ها ، صداگیری درب ها و …. ) حداکثر تا 3 ماه یا 3000 کیلومتر ( هر کدام زودتر فرا برسد ) مشمول گارانتی است .
تمامی قطعات در صورت شکستگی ، ضربه خوردگی و معیوب شدن در اثر عوامل خارجی ، تحت پوشش گارانتی نخواهد بود .
نصب قطعات غیر استاندارد ، تقلبی و مشابه سازی شده ، تصادفات ، تعمیرات خارج از شبکه نمایندگی های مجاز ، عیوب ناشی از عدم انجام سرویس های دوره ای و استهلاک طبیعی قطعات مصرفی ، شامل گارنتی نیست .
هرگونه تغییر و دستکاری در قطعات استاندارد خودرو به شرح زیر شامل گارانتی نیست :
1 – تغییر در ارتفاع استاندارد خودرو و یا نصب رینگ غیر استاندارد و لاستیک پهن ، منجر به عدم پوشش گارانتی قطعات مربوط به جلوبندی ، سیستم فرمان و هیدرولیک می شود .
2 – نصب تجهیزات اضافی از قبیل سیستم تقویت کننده صوتی ( بلندگو ، آمپلی فایر و …. ) و همچنین لامپ های زنون منجر به عدم پوشش گارانتی قطعات مرتبط مثل باطری ، دینام ، چراغ و سیمکشی خودرو می شود .
3 – چنانچه به علت نصب دزدگیر ، سیم کشی خودرو دچار شود ( دستکاری سیم کشی ) ، قطعات مرتبط از گارانتی خارج می شوند .

سایر ملاحظات

در خصوص خدمات مشمول گارانتی ، دریافت هرگونه مبلغ اضافی از قبیل تراشکاری ، چسب کاری ، آب بندی و …. از مشتریان ممنوع است .

در خصوص تعمیراتی که در زمان پذیرش به مشتری اطلاع رسانی نشده است ، کسب اجازه از مشتری در حین تعمیرات الزامی می باشد .
ارائه رسید دسمی خدمات صورت گرفته توسط نمایندگی مجاز ( قطعات و تعمیرات ) در زمان ترخیص خودرو به مشتری الزامی است و شرح کامل خدمات به صورت مکتوب به مشتری اعلام می گردد .
نمایندگی مجاز ، ملزم به تضمین کلیه خدمات ارائه شده به مدت 2 ماه یا 3000 کیلومتر ( هر کدام زودتر فرا رسد ) است .
پذیرش خودرو هاییکه به دلیل موارد ایمنی قادر به تردد نیستند ، الزامی بوده و در صورتی که نمایندگی مجاز قادر به ارئه خدمات تخصصی نباشد ، هماهنگی لازم جهت پذیرش در نمایندگی پایلوت صورت می گیرد .
در دوره گارانتی چنانچه مالک خودرو به نمایندگی مجاز مراجعه نماید و رفع کامل ایرادات خودرو و در زمان باقی مانده از دوره گارانتی خودرو برای نمایندگی مقدور نباشد ، شرکت ایران خودرو رفع ایراد خودرو در اولین فرصت ممکن تحت شرایط گارانتی را ضمانت می نماید .
مدت زمان تعهد خدمات ( مجموع دوره های گارانتی و وارانتی ) شامل تامین قطعات یدکی و ارئه خدمات تعمیراتی به مدت 10 سال می باشد .
در صورتی که توقف یا خواب خودرو برای ارئه گارانتی بیش از دو روز کاری باشد ، مدت فوق به زمان گارانتی خودرو اضافه خواهد شد

جهت کسب اطلاعات بیشتر به  سایت ایساکو  مراجعه فرمایید

error: شما قادر به کپی برداری نیستید!